Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 12 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Juliusz, Zenon, Wiktor
niedziela, 03 listopad 2019 18:03

starszaki w Fabryce Bombek

Starszaki w Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie

24 października starszaki z naszego przedszkola wspólnie z rodzicami wybrały się na wycieczkę do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Po wejściu do muzeum przedszkolaki zachwycił piękny świąteczny wystrój. Dzieci podziwiać mogły choinki udekorowane w sposób charakterystyczny dla różnych stron świata a wśród nich tradycyjną choinkę staropolską. W fabryce mogły obserwować długi proces produkcji ozdób choinkowych. Zobaczyły jak powstają bombki od samego początku.

W pierwszym etapie dzieci zapoznały się z procesem ich dmuchania a następnie srebrzenia, podczas którego bombka uzyskuje podkład potrzebny do dalszych etapów. Potem udały się do najciekawszej sali – dekoratorni. Tu powstają prawdziwe dzieła. Wszystkie bombki malowane są w tradycyjny sposób, zachowując ręczny charakter wytwarzania. Praca ta wymaga niezwykłej precyzji i trudu. Największą atrakcją wycieczki były warsztaty, podczas których dzieci malowały własne bombki, tworząc fantazyjne wzory własnego pomysłu. Mogły tym samym zobaczyć, ile pracy, wysiłku i cierpliwości wymaga przygotowanie bombki do sprzedaży.

Na pamiątkę każde dziecko otrzymało własnoręcznie ozdobioną bombkę i  bombki z wypisanym imieniem, a także miało możliwość zakupu wspaniałych ozdób w znajdującym się na terenie muzeum sklepie.

Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone, pełne wspaniałych wrażeń.

Wizyta w tym miejscu niewątpliwie wprowadziła nas w  świąteczny nastrój. A tegoroczne święta będą na pewno wspaniałe, bowiem na choinkach dzieci będzie ich własnoręcznie wykonana kolorowa bombka. 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć