Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 12 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Juliusz, Zenon, Wiktor
środa, 06 listopad 2019 15:07

pasowanie 2019

Pasowanie na Przedszkolaka

„Jestem małym przedszkolakiem,

Ale dużo już potrafię.

Ja się uczę, gdy się bawię,

Bo w zabawie jest ciekawie.”

Takie słowa piosenki mogą nucić najmłodsze przedszkolaki suchedniowskiego przedszkola. We wtorek 5 listopada, w oddziałach I i VI, oraz w środę 6 listopada, w oddziałach V i VII, odbyły się bowiem uroczystości Pasowania na Przedszkolaka. Były to niezwykle ważne dni dla naszych najmłodszych wychowanków, bowiem od tej chwili stały się „prawdziwymi” przedszkolakami, które „nie grymaszą i nie płaczą”. Te uroczyste chwile zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście – burmistrz MiG pan Cezary Błach oraz emerytowana wieloletnia dyrektor placówki pani Zofia Dulęba.

Dzieci w odświętnych galowych ubraniach prezentowały się bardzo uroczyście. Tak długo czekały na tę chwilę, tak długo i skrupulatnie się do niej przygotowywały pod troskliwym okiem swoich pań, aby wreszcie pokazać rodzicom oraz dziadkom, czego dotychczas nauczyły się w przedszkolu. Były piosenki, wiersze, tańce oraz akompaniowanie na instrumentach. Po zakończonych debiutanckich występach scenicznych, następował punkt kulminacyjny uroczystości, którym było przyjmowanie w poczet przedszkolaków przez panią dyrektor Grażynę Milanowicz. Kolorowa kredka na ramieniu każdego malucha, przechodzącego przez specjalnie przygotowaną bramkę oznaczała, iż od tej pory są to zuchy – przedszkolaki. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każde dziecko otrzymało upominek oraz dyplom. Po części oficjalnej mogliśmy wspólnie miło spędzić czas na poczęstunku przygotowanym przez rodziców, którym bardzo dziękujemy za zaangażowanie i pomoc.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć gr. I

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć gr. VI