Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
poniedziałek, 11 listopad 2019 11:22

Święto Niepodległości

„Ucz się kochać kraj rodzinny
i to od najmłodszych lat.                                      
Ważne, by szanować innych,
byś rozumiał lepiej świat.”

Polsko, kocham Cię!

W dniu 8 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Uroczysta akademia rozpoczęła się od powitania zebranych gości, wśród których znalazła się Pani Beata Kaszuba - inspektor ds. edukacji, rodzice oraz przedszkolaki. Następnie starszaki z grupy IV przedstawiły inscenizację słowno-muzyczną „Polsko, kocham Cię”, podczas której recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz prezentowały układy taneczne. Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. Występ dzieci nagrodzony został gromkimi brawami. Można było zobaczyć łezkę wzruszenia w oku zaproszonych gości, co świadczyło o tym, że z pewnością ta uroczystość zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. To była prawdziwa lekcja wychowania patriotycznego.
Po zakończeniu uroczystości na sali gimnastycznej, wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy udali się na plac przedszkolny, by tam punktualnie o godzinie 11:11 odśpiewać wspólnie hymn narodowy „Mazurka Dąbrowskiego”. Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć