Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
środa, 20 listopad 2019 11:43

poznajemy zawód krawcowej

Poznajemy zawody - Pani Patrycja, mama Pawełka w grupie III

W poniedziałek gościem w grupie III była mama Pawełka. Już nie pierwszy raz Pani Patrycja przygotowała spotkanie dla dzieci z naszej grupy. Tym razem spełniając marzenie Pawełka podczas spotkania zapoznała dzieci z etapami powstawania bluzy dresowej. Przypomniała dzieciom narzędzia, którymi w swojej pracy posługuje się krawcowa. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także maszyna przyniesiona przez p. Patrycję do przedszkola. Dzieci z zainteresowaniem śledziły kolejne czynności; pomiary, worzenie formy, krojenie kolejnych części,zszywanie ze sobą poszczególnych elementów.Dowiedziały się jak prawidłowo układać formę na materiale. Pawełek nie mógł się doczekać, kiedy będzie mógł zaprezentować efekty pracy swojej mamy. Wyglądali wspaniale - mama i synek w identycznej bluzie. Dzieci były bardzo spostrzegawcze -”bluzy nie są identyczne- mówiły - jedna jest duża,a druga mała”.   

Dziękujemy p.Patrycji za profesjonalnie przygotowane spotkanie i czas poświecony naszym dzieciom.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć