Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 11 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Filip, Leon, Marek
niedziela, 24 listopad 2019 16:51

weterynarz w gr 2

Wizyta weterynarza w przedszkolu

22 listopada średniaków z gr. II odwiedził wyjątkowy gość - lekarz weterynarii z Gabinetu ,,Natur-Vet’’ w Suchedniowie - pani Małgorzata Jedlińska. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a także kształtowania postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt. Pani doktor opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca oraz uświadomiła im, że zwierzęta, tak jak ludzie, też chorują i cierpią, a czasem nawet wymagają pomocy i leczenia. Przedszkolaki dowiedziały się, jak należy właściwie opiekować się psami, kotami i innymi zwierzętami. Jak poznać, kiedy zwierzak jest chory i kiedy udać się z nim do weterynarza. Przypomniała również jak ważne dla zdrowia pupila są szczepienia ochronne.

Pani Małgorzata również przyniosła ze sobą zwierzątko - kotkę o imieniu Rysia. Kotka była bardzo dzielnym pacjentem, na którym Pani Doktor pokazała dzieciom jak prawidłowo zbadać zwierzątko przed podaniem szczepienia, a także zaprezentowała dzieciom na pluszowym piesku w jaki sposób podać kroplówkę zwierzątku.

Po krótkiej prezentacji dzieci miały możliwość zamienić się w małych weterynarzy, za pomocą stetoskopu badały kotkę Rysie, a także podawali przez wenflon wodę w strzykawce pluszowemu pieskowi. Nasze spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, dzieci były zaciekawione i zaangażowane, najwięcej frajdy sprawiło im spotkanie z Rysią, która okazała się cierpliwym zwierzątkiem.

Spotkanie pozwoliło przedszkolakom poznać tak ciekawy i zarazem odpowiedzialny zawód. Może przez to ktoś z naszych kochanych przedszkolaków odkryje w sobie predyspozycje do tego zawodu.

W imieniu przedszkolaków dziękujemy pani Małgorzacie Jedlińskiej za poświęcony czas, przygotowanie ciekawych warsztatów oraz pouczającą lekcję.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć