Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
niedziela, 01 grudzień 2019 18:05

zawody naszych rodziców - fotograf

Poznajemy zawód fotografa

W ramach zajęć rodzice – dzieciom grupę III odwiedzil pan Michał – tata Jasia. Zajmuje się on między innymi fotografią i to właśnie zajęcie przybliżył dzieciom. Na spotkanie przyniósł aparaty fotograficzne: stary z przed trzydziestu lat i nowy – cyfrowy. Dzieci dowiedziały się, że do dawnego aparatu potrzebna była klisza, nie można było zobaczyć zdjęć na podglądzie, dopiero po ich wywołaniu. Obecne aparaty są bardzo nowoczesne. Przedszkolaki wzięły udział w sesji zdjęciowej: dziewczynki z pięknymi parasolkami, a chłopcy w kapeluszach. Dzieci zobaczyły jak przed chwilą zrobione zdjęcie drukuje się na specjalnej, przenośnej drukarce, która stopnniowo nakłada kolory na fotografię.

Spotkanie było bardzo ciekawe i przybliżyło dzieciom pracę fotografa.

Dziękujemy panu Michałowi za przybycie i za pamiątkowe zdjęcia.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć