Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
czwartek, 05 grudzień 2019 17:22

górnik w przedszkolu

Poznajemy zawody – wizyta górnika w przedszkolu

W związku z obchodzonym Świętem Barbórki gościliśmy w naszym przedszkolu emerytowanego górnika – dziadka Amelki z gr VI. Nasz gość opowiadał dzieciom o ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika, o sposobie wydobywania węgla, o tym co oprócz węgla wydobywa się z ziemi. Mieliśmy okazję poznać galowy strój górnika, przyjrzeć się czapce górniczej, odznaczeniom, jakie dostają górnicy za wieloletnią pracę. Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem słuchały wspaniałych opowieści, zadawały również pytania. Na zakończenie zaśpiewaliśmy dla naszego miłego gościa tradycyjne „Sto lat” oraz podziękowaliśmy wręczając pamiątkową laurkę.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć