Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
niedziela, 08 grudzień 2019 17:36

Mikołajkowo w przedszkolu

Mikołajkowo w przedszkolu

„Pędzą, pędzą, wielkie sanie

Już okrążyły cały świat.

Bo w tę jedną noc magiczną

Mikołaj chce odwiedzić nas…”

Od samego rana w miniony piątek w naszym suchedniowskim przedszkolu brzmiały wesołe melodie piosenek związanych ze Świętym Mikołajem. Dzieci przychodzące wraz z rodzicami witał u progu nikt inny, jak… Święty Mikołaj w towarzystwie Śnieżynki. Na dzień dobry częstowali słodkim co nieco. Można było zrobić sobie też pamiątkowe zdjęcie. Każde dziecko miało na sobie albo czerwony element ubrania, albo czapkę mikołajkową. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na przybycie do swojej sali Gościa wyczekiwanego, przecież, cały rok.

Zanim jednak do tego doszło, rodzice z Teatru Rodzica, przy pomocy pań Urszuli Pająk i Justyny Bera, przygotowali świąteczną niespodziankę w postaci przedstawienia pt. „Zaczarowany Święty Mikołaj”. W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich rodziców, którzy zgodzili się wystąpić i poświęcili swój czas, aby przygotować tę miłą niespodziankę. Dzieci w ogromnym skupieniu obejrzały bajkę, a następnie udały się do swoich sal, aby tam nasłuchiwać dźwięcznych odgłosów dzwonków sań. Pewnie wiele osób zastanawiało się, w jaki sposób przybędzie nasz Gość, bo przecież nie było w tym dniu ani odrobiny śniegu. Ale On już ma swoje sposoby. W końcu to Gość niezwykły. Jak się wreszcie okazało, cierpliwość się opłaciła i do każdej grupy zawitał Święty Mikołaj. Musiał prosić o pomoc, gdyż miał bardzo dużo upominków dla naszych najmłodszych milusińskich. Jako podziękowanie usłyszał piosenki i wierszyki, które dzieci dla niego przygotowały.

Swoim przybyciem wzbudził zarówno mnóstwo emocji, jak i radości, bo przecież nie tak często zdarza się spotkać osobiście z Mikołajem. Oczywiście opuszczając nasze progi, obiecał, że przybędzie za rok. Tak więc warto już teraz zacząć być grzecznym….

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

grupa I

grupa V

grupa VI

grupa IV

grupa VII