Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 12 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Juliusz, Zenon, Wiktor
wtorek, 10 grudzień 2019 19:36

Spotkanie z leśniczym gr.II

Pomagamy zwierzętom i ptakom w okresie jesienno – zimowym

W dniu dzisiejszym grupę II odwiedziła Pani Ewelina Kołda – podleśniczy Nadleśnictwa Suchedniów. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika. Przedszkolaki miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (sarny, dzika, lisa, niedźwiedzia, borsuka, jelenia) zamieszkujących lasy. Dowiedziały się także, w jaki sposób pomagać zwierzętom i ptakom przetrwać chłodniejszy okres jesienno – zimowy i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, zmieniają barwę futra a jeszcze inne zapadają w sen zimowy. Pani Ewelina zainteresowała średniaków swoimi ciekawostkami o zwierzętach wykorzystując ilustracje. Czterolatki w podziękowaniu zaśpiewały dla naszego gościa piosenkę związaną z omawianym tematem.

Jeszcze raz dziękujemy Pani Ewelinie za miłe spotkanie i przekazane upominki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć