Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
sobota, 14 grudzień 2019 18:04

warsztaty przedświąteczne maluszków

Warsztaty przedświąteczne maluszków

"Coraz bliżej święta...." W naszym przedszkolu w minionym tygodniu można było poczuć bożonarodzeniową atmosferę właściwie w każdej grupie. W środę 12 grudnia oddział najmłodszych dzieci odwiedzili goście - tata Aleksa K. wraz z kolegą panem Piotrem Chamienia, aby przeprowadzić warsztaty kulinarne i wspólnie upiec świąteczne pierniki. Reprezentowali firmę "Warsztat kulinarny", której właścicielem jest pan Sergiusz Kowalik.
Na półtorej godziny dzieci zamieniły się w prawdziwych kucharzy. Ubrane w profesjonalne kucharskie fartuchy oraz białe, wysokie czapki prezentowały się zjawiskowo. 
Panowie w niezwykle przystępny sposób opowiedzieli o tym , co wydarzy się na zajęciach, pokazali składniki, z których następnie przygotowali ciasto na pierniki. Maluchy zasiadły do stolików, gdzie już czekały na nie przygotowane tacki z kawałkami ciasta oraz wałki i foremki. Dzieci samodzielnie wałkowały ciasto, wykrawały różne kształty ciesteczek. panowie upiekli pierniki w piecu, po czym przedszkolaki zabrały się do ich dekorowania. Na koniec nastąpiła oczywiście degustacja. Wszyscy byli niezmiernie zaanagażowani w pracę. 
Serdecznie dziękujemy tacie Aleksa, panu Sergiuszowi, za inicjatywę oraz zorganizowanie ciekawych zajęć w postaci warsztatów dla naszych najmłodszych wychowanków. Wszystkich, którym spodobały się nasze przedszkolne zajęcia z udziałem profesjonalnych kucharzy zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 578 060 149. 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć