Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
niedziela, 15 grudzień 2019 15:23

pierniki świąteczne

Świąteczne pierniki

W piątek starszaki z grupy III razem z babcią Leny przystąpiły do pieczenia pierników. Pani Gosia zaprezentowała dzieciom niezbędny sprzęt kuchenny, składniki i sposób wykonania ciasta. Gdy ciasto było już gotowe, każde dziecko wykrawało foremką swoje wybrane kształty, były to: serduszka, gwiazdki, choinki, bałwanki i inne. Pierniczki trafiły do piekarników , aby dzieci nie niecierpliwiły się zbytnio Lena poczęstowała je upieczonymi przez babcię wspaniałymi ciasteczkami - pieskami. Upieczone pierniki czekają na następny etap pracy: dekorowanie, co odbędzie się wkrótce.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za zorganizowanie składników. Pani Gosi za poświęcony czas, praktyczne zajęcia kulinarne i pyszne ciasteczka.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć