Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
niedziela, 22 grudzień 2019 19:38

Warsztaty z rodzicami - pierniczki gr.II

Warsztaty z rodzicami – „Pieczemy pierniczki”

W dniu 16 grudnia w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia rodzice wraz z dziećmi z grupy II spotkali na wspólne pieczenie i ozdabianie świątecznych pierniczków. Na początku dzieci obserwowały jakie składniki są potrzebne do wyrobienia ciasta. Pomoc w przygotowaniu ciasta, wałkowanie a następnie wykrawanie różnych kształtów dzięki niezliczonej ilości foremek to dopiero była zabawa. Pełne blaszki gotowych do upieczenia ciasteczek szybko nabierały złocistej barwy. Gdy tylko pierwsze wypieki zostały wyciągnięte z piekarnika to po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały aromat pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci z pomocą najbliższych przy dźwiękach kolęd i pastorałek przystąpiły do ich dekorowania. W drugiej części naszych warsztatów dzieci zaśpiewały dla swoich rodziców świąteczną piosenkę oraz wspólnie bawiliśmy się przy zabawach muzyczno-ruchowych tematycznie nawiązujących do klimatu zbliżających się świąt. Po krótkiej zabawie, dzieci wraz z rodzicami z wielką radością zabrały się do ubierania choinki. Zawieszały światełka, bombki i kolorowe ozdoby. Nasza choinka wyglądała ślicznie. Czas spędzony w przedszkolu wspólnie z Rodzicami to chwile, które dzieci będą pamiętać bardzo długo.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przybycie na nasze warsztaty i za aktywne w nich uczestniczenie, sprawiając swoim pociechom wiele radości!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć