Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
niedziela, 26 styczeń 2020 16:57

zawody naszych rodziców

Poznajemy zawody naszych rodziców - leśnik

Grupę IV odwiedził tata Grzesia - pan Adam, który na co dzień wykonuje zawód leśnika. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika, zachęcanie do opiekowania się i dokarmiania ptaków. Pan Adam w sposób bardzo interesujący wyjaśnił jak prawidłowo dokarmiać ptaki, w jaki sposób dbać o porządek w karmniku. Podkreślił, że w czasie zimy dokarmianie jest koniecznością. Zwrócił uwagę też na to, iż tej czynności nie wolno przerwać, ponieważ ptaki przyzwyczajają się do miejsca. Podczas spotkania dzieci oglądały eksponaty przyniesione przez pana leśnika - karmnik, różne przysmaki ptaków, a także miały okazję zobaczyć galowy strój osób reprezentujących pracę w nadleśnictwie. Ciekawie przekazane informacje na długo pozostaną w pamięci dzieci, a skrzydlaci przyjaciele nie będą głodni w okresie zimowym. 
Panu Adamowi dziękujemy za poświęcony czas i miłe spotkanie.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć