Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
poniedziałek, 24 luty 2020 22:27

Zapusty w przedszkolu

Zapusty w przedszkolu 

Pączki, pączki, chrusty, chrusty,

dziś w przedszkolu są zapusty!

Tymi słowami rozpoczęliśmy w przedszkolu ostatni tydzień karnawału. W czwartek 20 lutego obchodziliśmy „Zapusty”. W nastrój przedszkolnych ostatków, wprowadziły nas piosenki ludowe. A dzieci z każdej grupy wiekowej w barwnych strojach z elementami ludowymi z wielkim przejęciem prezentowały tańce ludowe z różnych regionów Polski. W Tłusty Czwartek gościliśmy także przedstawicieli zespołu regionalnego pieśni i tańca „Skokotliwi”, który działa w Wiejskim Domu Kultury w Mostkach. Goście zaprezentowali fragmenty najstarszych pieśni i tańca głównie z regionu świętokrzyskiego. Było radośnie, skocznie i z przytupem. Uroczystość zakończyła się korowodem zapustowym oraz zabawą taneczną na „ludową nutę”. Następnie w salach czekały na wszystkich słodziutkie pączki. Każdy przedszkolak mógł obejrzeć też wystawę zabawek ludowych wykonanych z drewna, których autorem jest pan Włodzimierz Ciszek  z Ostojowa. Ten dzień był okazją do świetnej zabawy, ale także do przypomnienia oraz kultywowania tradycji i zwyczajów ludowych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć