Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
wtorek, 03 marzec 2020 19:42

I Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka

UDZIAŁ PRZEDSZKOLAKÓW W I ŚWIĘTOKRZYSKIEJ OLIMPIADZIE PRZEDSZKOLAKÓW

We wtorek 25 lutego grupa dzieci z gr. III reprezentowała nasze przedszkole na I Świętokrzyskiej Olimpiadzie Przedszkolaka. Olimpiada zorganizowana została przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty w Kielcach. Celem olimpiady jest propagowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej i odporności psychicznej dzieci, rozwijanie zasad zdrowej rywalizacji sportowej oraz rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole-takimi słowami przywitała zgromadzonych na otwarciu eliminacji gminnych w SSP w Ostojowie Marzena Zajączkowska, wizytator ze Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty. Koordynatorem zawodów był Pan Krzysztof Piątek.

Eliminacje gminne z udziałem naszych dzieci i przedszkolaków z Ostojowa odbyły się 25 lutego w SSP im. W. Łyczkowskiej w Ostojowie. Ich otwarcia dokonała dyrektor szkoły Joanna Piasta - Siechowicz, która powitała dzieciaki oraz burmistrz Cezary Błach i dyrektor naszego przedszkola Grażyna Milanowicz.

Czteroosobowe zespoły dzieci zmagały się w kilku konkurencjach: bieg z pałeczką na dystansie 15 m, toczenie piłki siatkowej slalomem, rzut woreczkiem do koła hula-hop, skok z miejsca. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjemnej atmosferze. Nasze przedszkolaki z wielkim zapałem brały udział w kolejnych konkurencjach, wygrywając wszystkie. Zdobyły puchar, niestety zasady regulaminu uniemożliwiły nam wzięcie udziału w kolejnym etapie - powód - brak 6 latków w naszym przedszkolu.

Dziękujemy gospodarzom spotkania za wspaniałe zawody, słodkii poczęstunek przygotowany dla wszystkich zawodników, a przede wszystkim naszym kochanym przedszkolakom. Jesteśmy z Was dumne Dziękujemy również naszym rodzicom: Pani Renatce i Pani Patrycji za zorganizowanie transportu naszych dzieci.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć