Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
wtorek, 03 marzec 2020 19:46

warsztaty Lalki Motanki

Warsztaty „Lalki Motanki”

3 marca starszaki z gr. III wybrały się do SOK Kuźnica, aby wziąć udział w warsztatach „Lalki motanki”. Zajęcia przeprowadziły panie ze Stowarzyszenia Świętokrzyskie Tkaczki, które opowiedziały dzieciom o tradycji wykonywania lalek przez nasze prababcie. Takie lalki są amuletami szczęścia dla nas, ale również dla naszych obdarowanych bliskich. Lalki mają różne właściwości, dlatego wyróżniamy lalki szczęścia, miłości, dobroci, podróżniczki, karmicielki itp. Każde dziecko otrzymało trzy materiałowe koła róznej wielkości, z których tworzyły lalki. Przy pomocy pań powstawały główki lalek, następnie ich sukienki, ręce. Każda lalka została udekorowana wybranymi przez dzieci włosami i chustkami. Gdy lalki były już gotowe nastąpiła prezentacja, dzieci przedstawiały swoje dzieła i nazywały swoje lale. Dużo było lalek podróżniczek, które zabiorą dzieci na wymarzone wakacje, były laki marzycielki - spełniające marzenia i laki mocy i siły. Zajęcia były bardzo ciekawe, pokazały dzieciom jak można spędzić czas i stworzyć wspaniałą zabawkę z paru materiałowych ścinków.

Serdecznie dziękujemy paniom ze Stowarzyszenia za wspaniałe warsztaty.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć