Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
niedziela, 15 marzec 2020 16:16

sadzenie roślin gr 2

Od nasiona do rośliny – sadzenie roślinek w grupie II

W dniu 10 marca średniaki z grupy II rozpoczęły wiosenne przebudzenie w kąciku przyrody. Wspólnie zasadziliśmy kwiaty cebulkowe, owies, cebulkę, fasolę oraz rzeżuchę. Zajęcia dydaktyczne pt: "Od nasiona do rośliny" miały na celu poszerzanie wiadomości dzieci na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin oraz założenie hodowli w kąciku przyrodniczym. Wszystkie dzieci samodzielnie zasadziły swoją własną roślinkę – dymkę na szczypiorek. Codzienna obserwacja wzrostu roślinek oraz prace porządkowe w naszym kąciku dają możliwość dzieciom poznać cykl rozwoju roślin oraz uczą ich systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia codziennych obowiązków.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć