Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
czwartek, 19 marzec 2020 15:33

sprawność manualna

Drodzy Rodzice!

Zachęcamy, aby dzieci rozwijały swoją sprawność manualną. Pozwólcie im wycinać nożyczkami np. ze starych kolorowych gazet. Świetnym pomysłem na wiosenną pracę plastyczną będzie wycinanie wybranych elementów w kolorach kojarzących się z wiosną, a następnie naklejanie ich na kartkę, tak, by powstał obrazek nawiązujący do nadchodzącej pory roku. Niech to bedzie np. kwiatek lub kwiaty w wazonie, słońce na niebie, motylek, itp. 

Zamienną alternatywą do wycinania jest wydzieranie różnych kształtów. 

Ponadto świetnym materiałem, który na pewno znajdzie w kazdym domu przedszkolaka jest platelina, ciastolina. Z produktów dostępnych można wykonać masę solną. Te materiały pozwalają ćwiczyć naszym dzieciom mięśnie dłoni i palców, tak niezbędnych później przy nauce pisania. 

Życzymy miłego spędzenia czasu Panie z gr. I Justyna i Ula oraz pani Małgosia z gr. VII