Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
poniedziałek, 20 kwiecień 2020 16:57

dzień ziemi propozycje do wykonania

Drogie Dzieci!

Nasza planeta Ziemia w środę obchodzi swoje święto. Przyroda wokół nas budzi się właśnie do życia. Na drzewach pojawiają się zielone liście, niektóre z nich rozkwitły już pięknym kwieciem. Kwitną wiosenne kwiaty, ptaki śpiewają wiosenne trele, obudziły się różne zwierzęta i owady. Nasza Ziemia jest taka piękna! Ale czy naprawdę jest szczęśliwa? Posłuchajcie  listu, który napisała do nas nasza Ziemia.

KOCHANE  DZIECI

Piszę do Was bardzo zmartwiona. Jestem bardzo brudna, zaśmiecona.

Dlatego nawet dziś, w dniu mojego święta, jestem smutna.

Chciałabym bardzo, abyście mi pomogły.

Gdy rozwiążecie kilka zadań,

będę pewna, że znacie się na ekologii.

Wtedy będziecie o mnie dbać, i mnie szanować.

Znowu będę czysta, piękna i zadbana.

Rozmawialiśmy wiele razy o tym, że nasza planeta potrzebuje obrońców. Wy już wiecie, jak należy chronić Ziemię, więc od dzisiaj jesteście Eko Przedszkolną Drużyną! Każde  z Was Drogie dzieci będzie EKO BOHATEREM dla naszej planety jeśli wykona chociaż jedno zadanie.  Na takich eko obrońców czeka nasza planeta. 

Dlatego zaczynamy!

Oto kilka zadań do wykonania. Wybierzcie proszę dowolne zadanie. Udokumentujcie swoją pracę wykonanym zdjęciem.

Poproście rodziców o przesłanie  zdjęcia na nasz przedszkolny email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

W tytule prosimy wpisać: EKO BOHATER Termin wysyłania zdjęć do piątku 24.04.2020

Wszystkie zdjęcia Eko Bohaterów i ich działań umieścimy w naszej przedszkolnej galerii.

1. Czy hodujecie w domu roślinki/kwiaty? A może opiekujecie się własnym ogródkiem? Jeśli tak - przy pomocy osoby dorosłej       wykonaj czynności pielęgnacyjne tj. zraszanie, podlewanie.

2. Każdy Eko Bohater wie, że musimy oszczędzać wodę i energię. Zaprojektuj znaczek „przypominaczek” – „OSZCZĘDZAJ           WODĘ”, który można umieścić przy kranie w łazience lub znaczek – „OSZCZĘDZAJ PRĄD”, który można umieścić przy włączniku światła w swoim pokoju.

3. Eko Bohater dostrzega również piękno naszej przyrody. Wiemy, że przyroda, to nasze lasy, łąki, parki, to powietrze, jeziora, stawy, wody, wszystkie rośliny i zwierzęta. Zrób zdjęcie, które pokaże nam piękno naszego najbliższego otoczenia.

4. „Eko Zabawka”- spróbuj z dowolnego materiału, który wydawałoby się jest już niepotrzebny, z którego nie korzystasz lub który wylądowałby za chwilę w koszu, stworzyć cos nowego! Cokolwiek z czegokolwiek! (z butelek plastikowych, opakowań, włóczki itp.

5. „Wierszyk dla Ziemi” – a może wspólnie z rodzicami napiszecie wierszyk o naszej planecie Ziemi.

6. „Nasza planeta Ziemia” – Eko Bohater może również wykonać pracę plastyczną, w której może przedstawić piękno naszej przyrody.

Mamy nadzieję, że w naszym przedszkolu jest dużo małych Eko Bohaterów,

którzy podejmą się wykonania wybranych zadań