Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 13 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław
sobota, 04 lipiec 2020 22:18

propozycje 06.07

PROPOZYCJE ZABAW 06.07.2020

1. Podróże, wakacyjne podróże…marzą mi się takie małe i takie duże…

Ahoj dzieciaki. Dzisiaj kieruje do Was takie marynarskie pozdrowienie, ponieważ marzy mi się podróż nad morze….Jak myślę o naszym polskim morzu, to od razu robi się jakoś wakacyjnie, przyjemnie…

2. Wam też się tak wydaje? Pamiętacie jak nazywa się nasze polskie morze? Zapraszam do wspólnej zabawy z piosenką „Oto morze Bałtyckie jest” Oto Morze Bałtyckie jest

3. Przy tej piosence można się poczuć jak nad prawdziwym morzem. Zamknijcie teraz oczy i posłuchajcie uważnie… Piosenka

Słyszycie mewy?... Szum wiatru i morskich fal…Wciągnijcie teraz głęboko powietrze i poczujcie morski zapach powietrza.

4. Nad naszym polskim morzem leży wiele pięknych miast. Jednym z nich jest Gdańsk. Miasto Gdańsk

Może ktoś z Was był już w Gdańsku. Można tam zjeść pyszną świeżą smażoną rybkę… albo gofry z owocami? Gdańsk to piękne miasto, które słynie z wielu zabytków, ale chyba najbardziej ze "złota bałtyckiego".

Czy już wiecie co to za złoto? Może rodzice wam podpowiedzą? Złoto Bałtyku

Tak, właśnie to bursztyn nazywany jest "złotem bałtyckim". Nasz Bałtyk wyrzuca kilogramy bursztynów, ale nie tak łatwo je znaleźć. Czy kiedyś szukaliście bursztynów nad morzem? Są piękne, prawda? Z większych okazów artyści w swoich pracowniach robią piękne dzieła. W Gdańsku znajduje się Muzeum Bursztynu, jeśli kiedyś tam będziecie, to koniecznie wybierzcie się w to miejsce, dowiecie się tam wielu ciekawych rzeczy.

5. Zapraszam do zabawy z piosenką „Bursztynek”, zachęcam do wymyślenia własnego tańca przy tej piosence, możecie wykorzystać kolorowe apaszki, wstążki itp. Bursztynek - piosenka

6. Jesteśmy nadal w morskim klimacie, dlatego proponuję teraz zabawę konstrukcyjną „Łódka”. Konstruujemy łódkę z gąbki, patyka do szaszłyków i papieru kolorowego (duży trójkąt i dwa małe trójkąty). Wykonane łódeczki możecie puścić na wodę wlaną np. do dużej miski. Możecie zanurzyć w misce słomkę i dmuchać w nią delikatnie, tworząc na wodzie morskie fale.

 

 6_lipca.jpg

 

Propozycje zabaw na popołudnie

  • Czy zastanawialiście się, dlaczego woda w morzu jest słona? Czy ktoś ją posolił? Jak myślicie? Oczywiście, że nie. Obejrzyjcie filmik, a wszystkiego się dowiecie. woda w Bałtyku    
  • Dla dzieci zainteresowanych „Muzeum Bursztynu” w Gdańsku Muzeum bursztynu

Wasze Panie