Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 11 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Filip, Leon, Marek
poniedziałek, 06 lipiec 2020 16:35

propozycje zabaw 07.07

PROPOZYCJE ZABAW 07.07

1. Dzień dobry. Czy wszyscy gotowi na wyprawę? Tak? To w drogę. Dzisiaj nadal pozostajemy nad morzem, bo można się tu świetnie bawić. Zapraszam na morskie wyprawy. Jesteście gotowi? Morskie wyprawy

2. Czy wiecie, jak wygląda podwodny morski świat? Jakie zwierzęta go zamieszkują? Obejrzyjcie uważnie filmik i wszystko będzie jasne. Podwodny świat

Jakie zwierzeta morskie zapamiętaliście?

Co najbardziej wam się podobało?

3. Proponuję teraz zabawę „Łowimy rybki”. Do zabawy potrzebujemy makaron rurki „to będą rybki” i słomkę do napojów z możliwością zagięcia „to będzie wędka”. Rozsypujemy makaron na stole i staramy koniec słomki włożyć w makaron. Popatrzcie na załączony filmik. Możecie pobawić się z rodzicami lub rodzeństwem w zabawę „Kto więcej złowi” Zabawa "Łowimy rybki"

4. Kolejna propozycja to zabawa w wydobycie muszelek. Potrzebujemy: makaron duże muszle, klamerki do bielizny, dużą miskę napełnioną wodą. Do miski z wodą wsypujemy makaron. Wydobywamy muszelki za pomocą klamerki do bielizny. Również tu możecie pobawić się z rodzeństwem np. kto w szybciej wyciągnie więcej muszelek.

5. Posłuchajcie teraz wesołej piosenki pt. „Gdzieś w głębinach morskich fal” piosenka

   Zachęcam do włączenia się do wspólnego śpiewu

Spróbujcie zatańczyć razem z rybkami "Rybi taniec"        

6. Na morzu może być trochę niebezpiecznie. Mogą tam pojawić się piraci. Zapraszam do zabawy pt. „Wyprawa piratów”. Zabawa Wyprawa piratów

7. Dla dziewczynek, które nie chcą być piratkami, mam inną propozycję – poszukajcie w domu lekkiej, kolorowej chustki, apaszki, może być też pasek krepiny, szal, itp. i zamieńcie się w syrenki tańczące na morskich falach Taniec syrenki

8. Dzieciom chętnym proponuję zabawę plastyczną „Rybki”- wykonane z papierowych kwadratów. praca plastyczna Rybki

 

Propozycje zabaw na popołudnie:

  • Zabawa badawcza „Kryształki soli”. Zapraszam wszystkich do eksperymentowania.

Czy wiecie, że rozpuszczona w wodzie sól podczas parowania wody przenosi się i może zamienić się w prawdziwe kryształy? Możemy to sprawdzić.

Potrzebujemy:

  • 0,5 szklanki soli
  • 0,5 szklanki zimnej wody
  • słoik
  • patyczek
  • sznurek

Do słoika wlewamy wodę. Wsypujemy po jednej łyżce soli i mieszamy. W momencie, gdy sól przestanie się rozpuszczać, roztwór do naszych kryształów będzie gotowy. Na samym środku patyczka przywiązujemy sznurek. Patyk kładziemy na słoiku w taki sposób, aby sznurek dotykał dna słoika.

 Teraz trzeba cierpliwie czekać i obserwować uważnie.

Następnego dnia już powoli będą pokazywać się małe kryształki. Im dłużej będziesz obserwował tym coraz większe będą kryształy.

  • „Bajka o nieposłusznej flądrze” bajka
  • Bajka pt. „Morska wyprawa” – Przygody Bolka i Lolka bajka

 

Wasze Panie