Dzisiaj jest: 18 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław
niedziela, 12 lipiec 2020 19:09

propozycje zabaw 13.07

PROPOZYCJE ZABAW 13.07

Witamy w kolejnym tygodniu wszystkie uśmiechnięte dzieci, a jeśli ktoś jest jeszcze troszkę  smutny, to mamy nadzieję, że zaraz uśmiech zagości na waszej buźce.

Kolorowe lato! Z radością cię witamy
i do wspólnych zabaw gorąco zapraszamy.
Bardzo się cieszymy, że jesteś już z nami.
Ogrzewaj nas codziennie ciepłymi promykami.

Wakacje to czas wycieczek i wypraw, ale można je tez spędzić wesoło zostając w domu, bawiąc się na podwórku czy odwiedzając dziadków. Możemy korzystać też z placu zabaw.

MOJE PODWÓRKO

1.Powitajmy się wesoło piosenką- kolorowo i wakacyjnie. Spróbujcie naśladować ruchy w niej zawarte: Powitanie rączek

2. Malujemy lato - masażyk relaksacyjny na podstawie wiersza Bożeny Formy. Rodzic wykonuje masażyk dziecku czytając wiersz, następnie dziecko rodzicowi.

Świeci słońce, (wykonują rozwartymi dłońmi ruchy koliste na środku pleców)
pada deszcz (dotykają opuszkami palców różnych miejsc na plecach)
kapu, kap, kapu, kap. (zaciśniętymi piąstkami delikatnie uderzają w różnych miejscach)
A my z latem wyruszamy (energicznie przesuwają rozwarte dłonie z lewej strony do prawej)
zwiedzić świat, zwiedzić świat. (poklepują rozwartymi dłońmi plecy w różnych miejscach)
Policzymy drzewa w lesie (dotykają pleców kolejno wszystkimi palcami lewej dłoni i prawej dłoni równocześnie)
i kwiaty na łące (rysują kontury kwiatów)
powitamy tańcem księżyc (masują plecy rozwartymi dłońmi)
i kochane słońce. (wykonują szybki, okrężny masaż całą dłonią)
Pobiegniemy wąską dróżką, (stukają, na przemian, opuszkami palców)
górskimi szlakami (rysują ścieżkę palcami wskazującymi)
do kąpieli w słonym morzu (całą dłonią rysują fale)
wszystkich zapraszamy. (delikatnie szczypią)

3. Posłuchajcie opowiadania o rodzeństwie – Adzie i Olku oraz o tym gdzie spędzali wakacje: Wakacje

Gdzie możemy spędzać wakacje?

4. Ulubione zabawy – rozmowa na temat ulubionych zabaw dzieci na podwórku lub placu zabaw

5. Zapraszamy was teraz do zabawy przy piosence Lato na dywanie. Spróbujcie stworzyć własny układ taneczny do piosenki:

6. Posłuchajcie teraz wiersza Wiersz  „Podwórko” J. Koczanowskiej.

Na naszym podwórku
Wspaniała zabawa.
Jest ławka, huśtawka
I zielona trawa.
Jest piasek, łopatka
I wiele foremek,
Są piłki, skakanki,
czerwony rowerek.
Tutaj się bawimy,
zapraszamy gości,
bo wspólna zabawa
to mnóstwo radości.

Jakie rzeczy można znaleźć na podwórku? W co się można bawić?

Podpowie wam Kubuś w filmie: Kubuś - letnie zabawy

7. Piłeczki – zabawy z piłeczkami:

- ćwiczenia oddechowe z piłeczkami pingpongowymi. Jeśli nie macie piłeczki można użyć plastikowej piłeczki, kulki zrobionej z waty lub piórka.

Rodzicu! usiądź z dzieckiem przy stoliku, naprzeciwko siebie. Dmuchajcie piłeczkę posyłając ją do siebie po stole. Zwróć uwagę czy dziecko nabiera powietrze nosem i wypuszcza ustami.

- zabawa z piłką z elementem podskoku.

Rodzicu! odbijaj piłkę od podłogi – wtedy dziecko będzie podskakiwało, gdy zatrzymasz piłkę w dłoniach – dziecko ma stanąć prosto. Po serii skoków krótki odpoczynek.

8. Pływa czy tonie?- zabawa badawcza z wodą.

Zapraszamy do ogrodu lub na podwórko, możecie wykorzystać basenik, jeżeli już wystawiliście. Potrzebne będą zabawki – piłka, samochód metalowy, łódka plastikowa, gumowa kaczuszka, plastikowe zabawki itp. Dziecko ogląda i nazywa zabawki. Wkłada do basenu z wodą, bawi się nimi i sprawdza, które z nich toną, a które utrzymują się na powierzchni wody.

9. I jeszcze trochę ruchu w ogrodzie – zabawa z piosenką Kubeczek: piosenka Kubeczek

A po zabawach odpoczynek! Zapraszamy do letniego kina:

Trefliki - domek w domku

Do jutra!