Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 11 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Filip, Leon, Marek
sobota, 26 wrzesień 2020 16:37

Dzień Pieczonego Ziemniaka

Święto Pieczonego Ziemniaka

 "Idzie jesień, idzie jesień poprzez świat.
Wrzesień w kolorowe liście wpadł! O tak!
Idzie jesień, za nią słońca złoty blask.
Witaj, witaj wśród nas, witaj wśród nas."

23 września rozpoczęła się kalendarzowa jesień, chociaż trzeba przyznać, iż pogoda w tym tygodniu wcale na to nie wskazywała. Było ciepło i słonecznie, a temperatury były typowo letnie. Pewnie to poniekąd sprawiało, że wszystkim humory dopisywały. 

Jak co roku gromadziliśmy się na placu przedszkolnym, aby wspólnie świętować powitanie jesieni. Oczywiście nie zabrakło symbolicznego ogniska. Panie prowadzące, Małgosia i Justyna, zabrały w podróż "pociągiem" każdą grupę do Krainy Pieczonego Ziemniaka, gdzie czekali już specjalni goście - Ziemniaczek i Pani Jesień. W te role wcieliły się średniaki z grupy II - Natalka i Igor. Panie przygotowały również dla poszczególnych grup wiekowych zadania do wykonania. Dzieci najmłodsze podawały sobie "gorącego kartofelka", uważając przy tym aby nie upadł na ziemię. Średniaki w zadaniu "Hop, ziemniaczku" musiały trafić ziemniakiem do wiaderka oraz ułożyć uśmiechniętą buźkę kartoflaną. Starszaki z jednej grupy wybrały się na tradycyjne "wykopki", gdzie przy pomocy łopatek poszukiwały zakopanych ziemniaków. Druga grupa starszaków natomiast zabawiła się w "kelnerów" i ich zadaniem było przenieść ziemniaka na talerzyku. Wszyscy poradzili sobie ze swoimi konkurencjami znakomicie. Radości i śmiechom nie było końca.

Powitanie jesieni to w naszym przedszkolu Święto Ziemniaka. W związku z tym na każdego czekał w sali poczęstunek w postaci ziemniaczków w mundurkach i kiełbaski. 

Dziękujemy Pani Sylwii i Panu Marcinowi za wielką pomoc oraz umożliwienie nam, aby ta uroczystość się odbyła.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć