Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 12 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Juliusz, Zenon, Wiktor
poniedziałek, 12 październik 2020 08:14

Cała Polska Programuje gr.IV

#Cała Polska Programuje

W dniach 28 września do 9 października 5-latki z grupy IV wzięły udział w wyzwaniu "Cała Polska Programuje" zorganizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji Cyfrowej w ramach Ogólnopolskiego Programu „Uczymy Dzieci Programować”. Celem wydarzenia była realizacja wybranych zadań przygotowanych specjalnie na tę okoliczność, np. starszaki zaprogramowały zdrowie na cały dzień, poznały kod muzyczny który potrafiły zagrać z wykorzystaniem kubeczków, wykonywały zadania z kolorowymi kubeczkami, wzięły udział w zakodowanej grze planszowej a także szukały powtórzeń w życiu z wykorzystaniem rytmów i utrwalając cztery pory roku. Przedszkolaki dzielnie pracowały rozwijając logiczne myślenie, ćwicząc zadaniowe podejście do stawianych problemów oraz pracę zespołową. Wyzwania sprawiły wszystkim dużo radości i nie kończymy zabawy z kodowaniem gdyż od dnia 10 do 25 października realizujemy kolejne działania w ramach Code Week czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć