Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 11 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Filip, Leon, Marek
sobota, 17 październik 2020 23:19

Akcja edukacyjna - Mycie rąk gr.IV

Światowy Dzień Mycia Rąk

15 października obchodziliśmy w grupie IV (starszaki) - Światowy Dzień Mycia Rąk. W 2008 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych zapoczątkowała akcję, która ma zachęcać wszystkich ludzi – a zwłaszcza dzieci – do regularnego mycia rąk. Na początku starszaki obejrzały prezentację multimedialną na temat zarazków i bakterii, dowiedziały się, jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk. Utrwaliliśmy schemat mycia rąk z wykorzystaniem wiersza oraz zastosowaliśmy go w praktyce. Wspólnie bawiliśmy się przy piosence „Myj ręce z liskiem” a na zakończenie wszyscy wzięli udział w quizie „Prawda – fałsz”.

Akcja edukacyjna pozwoliła nam utrwalić wiedzę na temat zagrożeń płynących z braku higieny rąk, szczególenie  ważną w dzisiejszym świecie.