Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 12 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Juliusz, Zenon, Wiktor
środa, 11 listopad 2020 09:43

Święto Niepodległości

#SzkołaDoHymnu - Święto Niepodległości

 

„Jedenasty Listopada, to ważna data
- wiedzą o tym dzieci, mama oraz tata”
 

Dzień 11 Listopada to jedna z najważniejszych dat w historii Polski – Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji w naszym przedszkolu wszystkie grupy uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas - Polaków dzień. Na początku wzięliśmy udział w akcji MEN „Szkoła do Hymnu” i 10 listopada o symbolicznej godzinie 11.11 wszyscy odśpiewali hymn „Mazurek Dąbrowskiego”. W każdej grupie rozbrzmiewały także pieśni patriotyczne i okolicznościowe inscenizacje ruchowe. Nasi podopieczni obejrzeli film o powstaniu państwa polskiego oraz utrwalili symbole narodowe. W ten wyjątkowy dzień rozwijaliśmy wśród dzieci poczucie przynależności narodowej oraz poszerzaliśmy wiedzę na temat naszej Ojczyzny. Możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy „Małymi Patriotami”.

Serdeczne dziękujemy Rodzicom za okazaną pomoc.

 

Filmy z wykonania hymnu przez poszczególne grupy:

 HYMN "MAZUREK DĄBROWSKIEGO" GR.III i IV

 124572655 3254106374716420 1776462775764012190 n

 HYMN W WYKONANIU GRUPY II

 

 HYMN W WYKONANIU GRUPY V

 

HYMN W WYKONANIU GRUPY VI

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć