Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 12 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Juliusz, Zenon, Wiktor
wtorek, 10 listopad 2020 19:19

udział w Europejskim Tygodniu Kodowania

Gr II Udział w „Europejskim Tygodniu Kodowania”

„Code week” jest wydarzeniem społecznym promującym programowanie. Europejskie kraje „ścigają” się w liczbie zorganizowanych wydarzeń, aby dotrzeć z ideą nauki kodowania do jak największej liczby odbiorców. Warto kodować, bo kodowanie to nie tylko wstęp do nauki programowania, to przede wszystkim rozwój uniwersalnych kompetencji, takich jak logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, czy, niezmiernie ważna, umiejętność pracy w zespołach.

Nasza grupa stawia pierwsze kroki w zabawach związanych z kodowaniem. Włączyliśmy się do projektu zgłaszając trzy wydarzenia. Wykorzystaliśmy do zabaw matę oraz instrumenty muzyczne. Dzieci chętnie wykonywały proponowane zadania, co sprawiało im dużo radości. Dlatego naszą przygodę z matą do kodowania będziemy kontynuować przez kolejne miesiące.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć