Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 12 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Juliusz, Zenon, Wiktor
wtorek, 02 luty 2021 20:27

VI edycja programu Uczymy dzieci programować

Podsumowanie VI edycji programu „UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ”

5-latki z z grupy IV wzięły udział w VI edycji Ogólnopolskiego Programu ,,Uczymy Dzieci Programować”. Celem programu było wprowadzanie elementów programowania i kodowania do zabaw i zajęć dydaktycznych. Starszaki rozwiązywały zadania w których ćwiczyły min.logiczne myślenie, szukały różnych rozwiązań oraz kształtowały umiejętności pracy w zespole. Do tego celu wykorzystywana była mata do kodowania, kolorowe kubeczki, krążki tematyczne a także wiele innych pomocy i matariałów. Zajęcia związane z kodowaniem i programowaniem były dla dzieci bardzo ciekawe i pozwalały na realizowanie treści programowych w inny, urozmaicony sposób. Na zakończenie każde dziecko otrzymało dyplom. Jesteśmy już zapisani do kolejnej  edycji programu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć