Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 12 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Juliusz, Zenon, Wiktor
poniedziałek, 15 luty 2021 10:38

zapusty 2021

Zapusty w przedszkolu

Zapusty to staropolska nazwa karnawału. Spośród wielu tradycji zapustowych najbardziej znane są tłusty czwartek i ostatki. W naszym przedszkolu pielęgnowane są tradycje ludowe   i jak co roku w tłusty czwartek zorganizowane zostały przedszkolne ostatki - zapusty. Od rana rozbrzmiewała muzyka ludowa, która wprowadziła nas w nastrój ostatków. Dzieci z każdej grupy wiekowej, w barwnych strojach z elementami ludowymi celebrowały ostatki na sali gimnastycznej. Była prezentacja strojów, umiejętności tanecznych i wokalnych, konkursy - pączkowe tory przeszkód oraz zapust a w nim przebierańcy- kozioł, bociek, dwa niedźwiedzie. Zapust przywiózł pączki i faworki, które dzieci w miłej atmosferze degustowały, zgodnie z tradycją tłustego czwartku.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć