Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 12 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Juliusz, Zenon, Wiktor
poniedziałek, 15 luty 2021 10:40

Dzień Pizzy gr.1

Dzień Pizzy w grupie maluszków

9 lutego na całym świecie uznany jest za Międzynarodowy Dzień Pizzy. Nie mogliśmy pominąć tego święta, gdyż dzieci uwielbiają ten przysmak pochodzący z Włoch. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się , z którego kraju pochodzi pizza, poznaliśmy jej rodzaje oraz nazwy składników, których możemy użyć podczas jej przygotowywania. Maluszki poznały też etapy powstawania pizzy, którą później samodzielnie przyrządzały. Brały również udział w zabawach ruchowych związanych z tematem oraz wykonywały piękne prace plastyczne. Uwieńczeniem obchodów Dnia Pizzy było własnoręczne jej zrobienie przez maluszki. Nasza sala zamieniła się we włoską pizzerię. Dzieci ubrane w fartuszki i czapeczki szefów kuchni formowały ciasto, nakładały ulubione składniki i posypywały serem.
Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do pieca a jej zapach unosił się po całym przedszkolu i nie sposób było jej się oprzeć. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Była pyszna!!!

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć