Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 12 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Juliusz, Zenon, Wiktor
sobota, 20 luty 2021 18:52

Dzień Kota gr4

Międzynarodowy Dzień Kota 

W środę 17 lutego w grupie IV – starszaki wzięli udział w zajęciach zorganizowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Kota. W pierwszej części zajęć udaliśmy się na salę gimnastyczną , gdzie w skupieniu starszaki obejrzeli prezentację multimedialną na temat zwyczajów i właściwej opieki nad kotkiem. Oglądaliśmy zdjęcia najpopularniejszych ras kotów, były tez zagadki, na które straszaki udzielali odpowiedzi. Następnie przedszkolaki miały możliwość wykazać się sprawnością fizyczną podczas uczestnictwa w kilku konkurencjach sportowych: był slalom z tarczą , na której dzieciaki przenosili kłębuszki wełny, naśladowali chodzącego kota po ławeczce gimnastycznej , były ,,kocie zabawy „kłębkiem wełny, nawijanie wełny dookoła pachołków i przechodzenie pod nimi.

W drugiej części zajęć udaliśmy do naszej sali gdzie pobawiliśmy się w kodowanie na dywanie. Podczas umieszczania karteczek na macie, udało nam się zakodować czarnego kotka, którego nazwaliśmy ,,Benjamin”. Później, aby troszkę się poruszać pobawiliśmy w zabawy muzyczno-ruchowe przy piosenkach, a także wykonaliśmy ,,kocie masażyki”. Następnie usiedliśmy przy stolikach , aby wykonać przestrzennego kotka. Wszystkie kotki były słodkie i starannie wykonane. Na koniec wszystkie przedszkolaki za udział w zajęciach z okazji ,,Dnia Kota” oraz zaangażowanie i wesołą wspólną zabawę otrzymały pamiątkowy dyplom. Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć