Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 12 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Juliusz, Zenon, Wiktor
niedziela, 07 marzec 2021 16:39

z wizytą u strażaków gr 5

Z wizytą u strażaków

„Każdy chłopiec, nawet mały,
gdy jest zręczny, dzielny, śmiały
i jest dobrym przedszkolakiem,
może kiedyś być strażakiem” K. Różecki

W tym tygodniu gr.5 poznawała różne zawody. Jednym z nich był zawód strażaka. Z tego powodu 25 lutego postanowiliśmy odwiedzić remizę OSP w Suchedniowie. Podczas spotkania dzieci zapoznały się ze strojem strażaka oraz wyposażeniem wozu strażackiego. Dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną oraz utrwaliły numery alarmowe.  Największym zainteresowaniem cieszyła się prądownica. Każdy mógł przez chwilę poczuć się jak strażak i lać wodą. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć w wozie. Dużo emocji wzbudziło także włączenie głośnych sygnałów z wozu strażackiego. Przedszkolaki uzyskały odpowiedzi na wszystkie nurtujące je pytania oraz otrzymały od strażaków kalendarze do sali. Pragniemy serdecznie podziękować Panom Mateuszowi i Piotrowi za poświęcony czas i życzymy tyle samo powrotów co wyjazdów.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć