Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 12 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Juliusz, Zenon, Wiktor
niedziela, 07 marzec 2021 16:42

Dzień Dentysty

 Dzień Dentysty

Chcąc wzbogacić wiedzę i umiejętności przedszkolaków dotyczących higieny jamy ustnej, postanowiliśmy świętować „Dzień dentysty”. Najpierw dzieci obejrzały prezentację multimedialną nt. „Jak dbamy o zęby”, później wykonały prace plastyczną. Przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda gabinet stomatologiczny, jakich narzędzi używa dentysta i na czym polega jego praca. Zwrócono także uwagę dzieci na etapy mycia zębów oraz na systematyczne kontrolowanie stanu uzębienia. Podkreślono jak ważna dla zdrowych ząbków jest zdrowa dieta bogata w owoce i warzywa. Prowadzenie tego typu działań edukacyjnych ma na celu wdrożenie dzieci do codziennego szczotkowania zębów i dbania o higienę jamy ustnej ale również niwelowanie lęku i strachu przed wizytą u stomatologa.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć gr. VI

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć gr. IV

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć gr. VII

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć gr. II